Porsche 918 Spyder
- jacekpusz97
- 2 lut 2019
- 2 minut(y) czytania
Następca 918 GT został zaprezentowany oficjalnie na 80 Międzynarodowej Wystawie Samochodów w Genewie w 2010r. Pierwsze egzemplarze pojawiły się w salonach w listopadzie 2013r. Samochód został wyposażony w centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 4.6l o mocy maksymalnej 608KM i dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 230KM (maksymalny moment ma wynieść nawet 1273 Nm). W aucie zostanie zamontowana 7-biegowa skrzynia PDK. Nie jest to typowe Porsche, które charakteryzuje się wyłącznie bardzo dobrymi osiągami i świetnymi właściwościami jezdnymi. Model 918 Spyder jest ekologicznym supersamochodem, który został dostosowany do rygorystycznych norm emisji spalin.
Hipersamochód Porsche może pracować w pięciu trybach:
E-Power – tryb elektryczny, 0–100 km/h w 7 s, prędkość maksymalna 150 km/h, zasięg 30 km.
Hybrid – współpraca całego zespołu napędowego, maksymalna wydajność.
Sport Hybrid – bardziej sportowy tryb, w którym silnik spalinowy pracuje stale, a silniki elektryczne dostarczają dodatkowy zastrzyk mocy.
Race Hybrid – tryb podobny do Sport Hybrid, ale zmieniający nastawy przekładni PDK i umożliwiający maksymalnie wydajną pracę całego zespołu napędowego.
Hot Lap – dodatkowa opcja możliwa do włączenia tylko w trybie Race Hybrid, pozwala na maksymalne wykorzystanie energii zgromadzonej w baterii.

Porsche 918 Spyder otrzymało aktywną aerodynamikę, która może pracować w trzech trybach: E, Sport i Race. Nie zapomniano również o innych nowinkach technicznych. Auto dostanie tylne wielowachaczowe zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami, układ duble wishbone z przodu, podwozie wykonane z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) oraz system czterech kół skrętnych. Ostatnie rozwiązanie, podobnie jak w przypadku nowego 911 GT3 i 911 Turbo, przy niskich prędkościach będzie skręcać koła tylnej osi w kierunku przeciwnym do kół przednich. Z kolei przy wyższych prędkościach koła obu osi będą skręcać w tę samą stronę.

Teraz najważniejsze, czyli osiągi ważącego 1640 kg hiperauta:
0–100 km/h: 2,8 s
0–200 km/h: 7,9 s
0–300 km/h: 23,0 s
prędkość maksymalna: powyżej 340 km/h.

Na koniec cena. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Podstawowy wariant kosztuje 845 tysięcy dolarów, zaś wzmocniona i nastawiona na torowe wyzwania wersja z pakietem Weissah to koszt 945 tysięcy dolarów.

Instagram: jack_engine_web
Comments